GÜNCEL

TÜRKİYE'DEN

ATÖLYE

ico-D Yaşam Boyu Öğrenme Atölyeleri Bilgi Üniversitesi'nde Başlıyor!

3. İstanbul Tasarım Bienali’nin bir parçası olarak gerçekleşen “ico-D Yaşam Boyu Öğrenme Atölyeleri”nin ilk serisi olan “Yetkinlikler, Yeterlilikler, Eylemler: Tasarımcılar için Yaşam Boyu Öğrenme Atölyesi”, 22-23 Ekim 2016 tarihlerinde İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenleniyor.

Sosyal Bilimler, İşletme, Kentsel Planlama, Tasarım, İletişim, Eğitim, Ekonomi, Mühendislik, vb. alanlardan profesyonellerin katılımıyla gerçekleşecek atölye; uluslararası ve yerel uzmanlar, takım çalışması, sunum ve tartışmaları temel alan bir program çerçevesinde görüşlerini paylaşacaklar. Atölyenin geliştirilmesi ve organizasyonu, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Görsel İletişim Tasarımı Programı ile ico-D Uluslararası Tasarım Konseyi (International Council of Design) ve IIDj Japonya Bilgi Tasarım Enstitüsü (Institute for Information Design Japan) iş birliğiyle yapılıyor. Uluslararası Tasarım Konseyi Başkanı David Grossman da dahil olmak üzere ico-D Yönetim Kurulu uzmanlarının katılımıyla gerçekleşecek olan atölyenin küratörlüğünü ico-D Başkan Yardımcısı Cihangir İstek (İstanbul Bilgi Üniversitesi) ve Andreas Schneider (IIDj ve İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin konuk öğretim üyesi) ortaklaşa üstleniyor.

Atölye, yeni mesleki vizyonlara yön vermek üzere Yetkinlikler, Yeterlilikler ve Eylemler olarak üç alanı inceliyor. “Amaç – Vakalar”, “Kişisel Planlar” ve “Gündem” başlıklı  3 oturumda, küçük ekiplerin 3 grupta etkileşimli olarak geniş kapsamlı bulgular üretmeleri amaçlanıyor. Tasarımcılar için Yaşam Boyu Öğrenme Manifestosu’nun/Gündemi’nin içeriği üretilen bulgular ışığında oluşturulacak. Öte yandan, atölye sonuçlarının 2017 yılında Montreal’de düzenlenecek ilk Dünya Tasarım Zirvesi'ne sunulacak önerilere katkıda bulunması da amaçlanıyor. Atölye katılımı İSE 40 kişi ile sınırlı.


Ön kayıt için: http://cca.istanbul-a-z.info