41. Grafik Tasarım Sergisi 9 Aralık’ta Açılıyor!

  • Yazar Admin, 28.11.2022

Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu’nun 1981'den bu yana düzenlediği Grafik Tasarım Sergileri’nin 41’incisi 9 Aralık 2022 itibarıyla Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde izleyicilerle buluşuyor! Kurukahveci Mehmet Efendi’nin ana sponsorluğunda düzenlenen sergi, 29 Aralık'a dek ziyaretçilerini bekliyor.Afiş tasarımı: Seda Yüksel

GMK’nın 1981’den bu yana düzenlediği Grafik Tasarım Sergisi’nin 41’incisi, 9 Aralık 2022’de MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde kapılarını açıyor. Geçen bir yılın tasarım üretimlerini bir araya getiren sergi, afişten kitaba, hareketli görüntüden sosyal medya uygulamalarına 25 kategoride işe yer veriyor. Sergi kapsamında her yıl grafik tasarımcıları onurlandıran, mesleğin genç isimleri için bir teşvik ve motivasyon kaynağı olan Grafik Tasarım Ödülleri de açılışta gerçekleşecek ödül töreniyle sahiplerini bulacak.

Kurukahveci Mehmet Efendi’nin ana sponsorluğunda düzenlenen 41. Grafik Tasarım Sergisi’nin görsel kimlik tasarımı, geçtiğimiz yılki sergide Eczacıbaşı Yılın Genç Grafik Tasarımcısı Ödülü’nü kazanan Seda Yüksel tarafından gerçekleştirildi.

Sergi kapsamında GMK ödüllerinin yanı sıra Bikem Özsunay Vakfı Yılın Öğrenci Projesi Ödülü, Emin Barın Logotayp Ödülüİhap Hulusi Afiş ÖdülüSait Maden Tipografi Ödülü, TÜYAP Kitap Kapağı Ödülü ve Eczacıbaşı Yılın Genç Grafik Tasarımcısı Ödülü ilgili kurum ve kuruluşların uzun yıllardır süregelen katkılarıyla verilmeye devam ediyor.

41. Grafik Tasarım Sergisi, 29 Aralık 2022’ye dek ziyaret edilebilir.

2019’dan bu yana dijital arşivleme çalışmalarını sürdüren GMK’nın geçmiş sergilerine sergi.gmk.org.tr; yayınlarının ve tasarım ürünlerinin satış platformu GMK Dükkân’a dükkan.gmk.org.tr bağlantılarından erişilebilir. 

*

Sergi: 9-29 Aralık 2022

MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi

Kılıçali Paşa Mh. Defterdar Yokuşu No:2 Beyoğlu-İstanbul

Çalışma saatleri: Pzt. hariç 10.00-17.00

Sergi açılışı: 9 Aralık 2022, 19.00, Ödül töreni: 20.00