40. Grafik Tasarım Sergisi’ne Başvurular Açıldı

  • Yazar Admin, 04.06.2021

1981’den bu yana düzenlenen ve Türkiye’de grafik tasarımın belleği niteliğindeki Grafik Tasarım Sergisi 40. yılını kutluyor. 40. Grafik Tasarım Sergisi’ne erken katılım için son gün 2 Temmuz; son katılım tarihi ise 30 Temmuz 2021.


Kurukahveci Mehmet Efendi’nin ana sponsorluğunda düzenlenen, 8 Ekim-8 Kasım 2021 tarihlerinde Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek 40. Grafik Tasarım Sergisi’nde, GMK Ödüllerinin yanı sıra pek çok özel ödül verilecek. Eylül 2020 itibarıyla üretilmiş işlerden oluşacak sergiye 24 kategoride başvuru yapılabilir. 40. serginin görsel kimlik tasarımı, geçtiğimiz yılki yarışmada da İlan (Gazete/Dergi) Tasarımı kategorisinde En İyi Ödülü kazanan Kaan İşcan tarafından gerçekleştirildi.


40. Grafik Tasarım Sergisi’nin Seçici Kurulunda bu yıl Aslı Altay, Gülizar Çepoğlu, Murat Celep, Ozan Karakoç, Özlem Özkal, Serdar Benli ve Umay Çubukçu; Öğrenci Projeleri Seçici Kurulunda Emel Karadeniz, Mesut Uğurlu ve Ulaş Uğur yer alıyor. 


GMK ödüllerinin yanı sıra Bikem Özsunay Vakfı Yılın Öğrenci Projesi Ödülü, Emin Barın Logotayp Ödülü, İhap Hulusi Afiş Ödülü, Sait Maden Tipografi Ödülü, TÜYAP Kitap Kapağı Ödülü ve Eczacıbaşı Yılın Genç Grafik Tasarımcısı Ödülü, ilgili kurum ve kuruluşların uzun yıllardır süregelen katkılarıyla verilmeye devam ediyor.


GMK üyesi olma koşulu aranmaksızın tüm grafik tasarımcıların Eylül 2020 itibarıyla ürettikleri işleriyle 24 kategoride başvurabileceği sergiye ilişkin ayrıntılı bilgi ve başvuru için: sergi.gmk.org.tr.

Grafik Tasarım Sergileri arşivine ise sergi.gmk.org.tr/39 bağlantısıyla erişebilirsiniz.