39. Grafik Tasarım Sergisi Yayında!

  • Yazar Admin, 29.11.2020

Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu’nun bu yıl 39.’sunu gerçekleştirdiği Grafik Tasarım Sergisi başladı. 29 Kasım 2020 Pazar akşamı saat 20.00’de GMK Youtube kanalı üzerinden özel bir yayınla gerçekleşen ödül töreninde Grafik Tasarım Ödülleri ve pek çok özel ödül sahibini buldu.


Kurukahveci Mehmet Efendi’nin ana sponsorluğunda düzenlenen Grafik Tasarım Sergisi, Eylül 2019 itibarıyla üretilmiş işlerden oluşuyor. Herkesin erişimine açık ve ücretsiz izlenecek sergide bu yıl Öğrenci Projeleri dahil 22 kategoride 283 tasarımcı ve 746 tasarım yer alıyor. Öte yandan, önümüzdeki aylarda serginin 39 yıllık belleğini, bir anlamda Türkiye’de 39 yıldır bu alanda üretilmiş işleri, gelişen ve değişen kategorileri izlemeyi mümkün kılacak Grafik Tasarım Sergisi Dijital Arşivi de bu platform üzerinden kamuya açık ve erişilebilir olacak.

Grafik Tasarım Sergisi’nin programında, Türkiye çapında geniş bir izleyici kitlesine ulaşmayı hedeflediği bu çevrimiçi sergiyle beraber, salgın sürecindeki gelişmelere bağlı olarak, farklı şehirleri ve üniversiteleri kapsayacak gezici sergi ve etkinlikler de yer alıyor.

39. Grafik Tasarım Sergisi ve bu yıl ödül kazanan işleri için sergi.gmk.org.tr