38. Grafik Tasarım Sergisi’ne Başvuru Süreci Başladı

  • Yazar Admin, 05.08.2019

38. Grafik Tasarım Sergisi’ne başvuru süreci başladı. 1-30 Kasım 2019, Tophane-i Amire Kültür Merkezi Beş Kubbe Salonu’nda gerçekleşecek 38. Grafik Tasarım Sergisi, Eylül 2018 itibarıyla son bir yıllık süreçte üretilmiş işleri kapsayacak. Kurukahveci Mehmet Efendi’nin ana sponsorluğunda düzenlenen sergiye başvuran işler arasından belirlenecek GMK Ödülleri ve Özel Ödüller 1 Kasım 2019 günü sergi açılışında gerçekleşecek ödül töreniyle sahiplerini bulacak.


Afiş Tasarımı: Gizem Kara

38. Grafik Tasarım Yarışması’na erken katılım tarihi 6 Eylül 2019, son katılım tarihi ise 20 Eylül 2019. Yarışmaya katılım için GMK üyesi olma şartı aranmıyor. Görsel kimlik tasarımı Gizem Kara’ya ait olan sergide 34 kategori yer alıyor; Hareketli Afiş Tasarımı ise serginin yeni kategorisi. Sergiye 38.gmk.org.tr üzerinden online başvuru yapılabilir.

38. Grafik Tasarım Yarışması’nın Seçici Kurulu; Burcu Kayalar, Burcu Tokatlı, Prof. Dr. Emre Becer, Engin Kafadar, Geray Gençer, Hüseyin Sandık ve Orkun Demirelli’den oluşuyor. Öğrenci Projeleleri Seçici Kurulu’nda ise Canan Tulca, Selahattin Sönmez ve Utku Lomlu yer alıyor.

Bikem Özsunay Vakfı Afiş Özel Ödülü, Eczacıbaşı Yılın Genç Grafik Tasarımcısı Ödülü, Emin Barın Logotayp Özel Ödülü, İhap Hulusi Afiş Özel Ödülü, Sait Maden Tipografi Özel Ödülü ve TÜYAP Kitap Kapağı Özel Ödülü, ilgili vakıf ve kurumların uzun yıllardır süregelen katkılarıyla verilmeye devam ediyor. GMK İllüstrasyon Özel Ödülü ise bu yıl TROY Apple Premium Reseller işbirliğiyle yarışma seçici kurulunun en iyi illüstrasyon olarak belirlediği çalışmaya verilecek.

Sergiye ilişkin ayrıntılı bilgi, yarışma şartnamesi ve başvuru formu için: 38.gmk.org.tr