ETKİNLİKLER

GMK 36

 

36. Grafik Tasarım Sergisi 11-22 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek. Açılışı 11 Aralık 2017 Pazartesi akşamı yapılacak sergide 36 kategoriden çalışma yer alacak.

 

SERGİ KATILIM FORMU ve KÜNYESİ İNDİR

SERGİ KATILIM KOŞULLARINI İNDİR

Sergiye göndereceğiniz çalışmaların yükleneceği adres: gmk36.wetransfer.com

 

36. GRAFİK TASARIM SERGİSİ

Erken Katılım
15 Eylül 2017

Son Katılım
29 Eylül 2017

 

YARIŞMA VE SERGİDE YER ALACAK KATEGORİLER

Sergi ve yarışmaya katılmak için GMK üyesi olma koşulu aranmaz. Tasarımcılar tüm kategorilerde ve istedikleri sayıda işle yarışmaya katılabilirler.

Açık Hava Grafik Tasarımı
Tasarımın açık havadaki uygulamasının gerçek fotoğrafı A3 (yatay) boyutlarında basılarak gönderilmelidir.

Afiş Tasarımı (Kültürel/Sosyal)

Afiş Tasarımı (Ticari)

Satış ve Reklam Malzemesi

P.O.P. Tasarımı

Ambalaj Üzeri Grafik Tasarımı

Basın Kampanyası (Dergi/Gazete)
Devamlılık arz eden en az iki çalışma (dergi ya da gazetede yayınlandığı boyutlarda) gönderilmelidir.

Broşür/Katalog Tasarımı

CD/Plak Kapağı Tasarımı
Spotify, iTunes, SoundCloud vb. dijital müzik platformları için yapılan tasarımlar da kabul edilmektedir.

Çeşitli
Herhangi bir kategoriye girmeyen işler “Çeşitli” kategorisine gönderilmelidir.

Dergi Kapağı Tasarımı

Direct Mail/Flyer Tasarımı

Faaliyet Raporu Tasarımı

Hareketli Görüntü Tasarımı (Motion Graphics)
Vimeo/Youtube linki gönderilmelidir.

İlan Tasarımı (Dergi/Gazete)
Dergi ya da gazetede yayınlandığı boyutlarda gönderilmelidir.

İllüstrasyon
Bu kategoride sergilenecek çalışmalar uygulandıkları dijital ya da basılı mecra ile birlikte gönderilmelidir.

Jenerik Tasarımı (Title Sequence)
Vimeo/Youtube linki gönderilmelidir. Film, Dizi, TV Programı, İnternet Programı jenerikleri kabul edilmektedir.

Kitap Kapağı Tasarımı

Kitap Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı
En az 3, en fazla 10 parça uygulama gönderilebilir.

Kurumsal Kimlik Kılavuzu Tasarımı

Logo Tasarımı
Logo, 21×21 cm bir alan içinde, uzun kenarı 10 cm’yi geçmeyecek şekilde siyah-beyaz ve renkli olarak iki ayrı şekilde gönderilmelidir. Bu kategori altında gönderilecek tüm işlerde künyenin açıklama kısmında faaliyet alanının belirtilmesi gerekmektedir.

Menü Tasarımı

Mobil Uygulama Tasarımı
Arayüz tasarımının görselleri bir A3 (yatay) sayfasına düzenlenerek AppStore ya da Google Play linki ile birlikte gönderilmelidir.

Öğrenci Projeleri
Bu kategoriye sadece Grafik Tasarım ya da İletişim Tasarımı Bölümlerinde okuyan lisans öğrencileri okulda gerçekleştirdikleri projeleriyle başvurabilirler. Öğrenci projeleri dışındaki kişisel çalışmalar bu kategorinin dışındadır. Katılımcı öğrencilerin, projelerini öğrenci künyeleriyle birlikte göndermeleri gerekmektedir.

Kişisel Tanıtım (Self Promotion)

Sergileme Tasarımı
Tasarımların sergi alanındaki uygulamasının fotoğrafları A3 (yatay) boyutlarında basılarak gönderilmelidir.

Süreli Yayın Tasarımı

Takvim/Ajanda Tasarımı

Tanıtım Eşyası Üzeri Grafik Tasarımı

Tasarım Devamlılığı ve Grafik Uygulama
Broşür/katalog, faaliyet raporu, kitap, menü, süreli yayın, takvim/ajanda vb. çalışmalar gönderilebilir.

Tebrik Kartı/Davetiye Tasarımı
E-davetiye, E-kart vb. dijital çalışmalar da gönderilebilir.

Tekstil Ürünü Üzeri Grafik Tasarımı
T-Shirt, çanta vb.

Tipografi
Bu kategoride sergilenecek çalışmalar uygulandıkları mecra ile birlikte gönderilmelidir. İşin boyutunun büyük olması halinde işin kendisi ve uygulanan mecranın fotoğrafı A3 (yatay) boyutunda düzenlenerek gönderilmelidir.

Web Sitesi Tasarımı
Arayüz tasarımının görselleri A3 (yatay) boyutlarında düzenlenerek web sitesi linki ile birlikte gönderilmelidir.

Yazı Karakteri Tasarımı
Karakter seti, alfabenin kullanımı, cümle ve kelime kullanım örnekleri 70×100 cm (dikey) boyutunda düzenlenerek gönderilmelidir. İsteyen tasarımcılar, yazı karakterinin kullanımını gösteren bir kitapçık da gönderebilirler.

 

GMK Ödülleri
GMK ödülleri sergide yer alacak tüm kategorilerde verilir. Ancak jürinin ödüle değer bulmadığı kategorilerde ödül verilmeyebilir. Jüri, yapılacak değerlendirme ve alınan puanlar sonucunda her kategoride başarı ödülü alacak ve kataloğa girecek işleri belirleyecektir.

 

ÖZEL ÖDÜLLER

Bikem Özsunay Vakfı Afiş Özel Ödülü

Bikem B. Özsunay Vakfı tarafından verilmektedir.

Bikem Özsunay, 1971 yılında İstanbul’da doğdu. Orta öğreniminin ilk yılını Amerika’da Belle Terre Middle School’da ve sonrasında Özel Doğuş Lisesi’nde tamamladı. 1989 yılında Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nü kazandı. 1991 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’ne yatay geçiş yaptı. Bu sürede yurt dışında katıldığı kurslarla İngilizce ve Almanca’sını geliştirdi. 1991 yılının Haziran ayında Ofset Yapımevi’ndeki matbaa stajının ve Temmuz ayında Young & Rubicam Reklamevi’ndeki ajans stajının ardından 1992 yazında 3. Uluslararası İstanbul Bienali’nde Yönetmen Asistanlığı yaptı.

Eylül 1993’te Terranova’da profesyonel yaşantısına başladı. Mimar Sinan Üniversitesi Grafik Bölümü’nde son sınıf öğrencisi iken elim bir trafik kazası sonucu 19 Aralık 1993’te 22 yaşında aramızdan ayrıldı.

Eczacıbaşı Yılın Genç Grafik Tasarımcısı Ödülü

Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı tarafından verilmektedir.

10.000 TL değerindeki bu ödül, seçici kurulun oylamaları sonucu birbirinden farklı işlerle en çok ödülü alan 30 yaşını aşmamış tasarımcıya verilir. (Bir tasarımın aynı uygulama ile çok sayıda kategoride ödül alması durumunda ödüllerden sadece biri sayılır.)

Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı, 1978 yılında; Türkiye’nin ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak, bilimsel araştırmaları desteklemek, Türkiye’de kültür ve sanatı korumak ve geliştirmek, eğitime ve kalkınmaya yardımcı olmak amaçlarıyla kuruldu. Vakıf bu amaçları doğrultusunda sanatın hemen her alanında uluslararası çapta faaliyet gösteriyor ve katkılarını devam ettiriyor. Bunun yanı sıra genç ve yetenekli müzisyenlerin eğitimlerine katkı sunmakla birlikte ilk ve orta öğretim kurumlarına ve bilimsel araştırma kurumlarına destek sağlıyor.

Emin Barın Logotayp Özel Ödülü

Barın Ailesi tarafından verilmektedir.

Emin Barın, 1913’te Bolu’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra İstanbul Erkek Öğretmen Okulu sınavını kazandı. 1934’te Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümü’ne girdi. Güzel Sanatlar Akademisi Türk Süsleme Bölümü’nde Hat dersi ve Klasik Türk Ciltleri üzerine bilgi aldıktan sonra Almanya’ya gitti. Weimar’da Prof. Dorfner’in Özel Sanat Ciltçiliği Okulu’nda bir yıl çalıştı. Hazırladığı Olimpiyat kitabı Hamburg Kitap Sergisi’nde birincilik ödülünü kazandı. Leipzig’de kitapçılık ve matbaacılık üzerine ihtisasını tamamladıktan sonra yurda dönüp Milli Eğitim Basımevi’nde Teknik Büro Şefi oldu.

1946’da Milli Eğitim Bakanlığı’nca madeni paraların yazılarını yazmakla görevlendirildi. Atatürk’ün Dolmabahçe Sarayı’ndaki İstanbul Nutku, Anıtkabir’deki Gençliğe Hitabı, Onuncu Yıl Nutku, On Kulenin Kuşak ve Kitabe Yazıları gibi birçok eser onun tarafından yazıldı. Anıtkabir için süslemeli altın imza defterini hazırladı. Uluslararası birçok sergiye de katılan Barın, 1983’te Kültür Bakanlığı’nın Şükran ve Güzel Sanatlar Akademisi’nin
40. Yıl Hocalık Ödülü’nü aldı. 1987 yılında vefat etti

İhap Hulusi Afiş Özel Ödülü

BASEV tarafından verilmektedir.

1898’de Kahire’de doğan İhap Hulusi, ilk ve orta tahsilini buradaki İngiliz okullarında tamamladı. 1920’de resim eğitimi almak üzere Almanya’ya gitti. Münih’te Haimann Schule Atölyesi’nde üç yıl çalıştı. Ardından Kuntsgewerbe Schule’de tahsilini tamamlayarak yurda döndükten sonra Akbaba Dergisi’nde Münif Fehim ve Ramiz Gökçe ile birlikte çalıştı. 1929’da İstanbul’da kendi atölyesini kurdu. En çok bilinen işleri olan Kulüp Rakısı etiketi ve Atatürk’ün siparişi üzerine hazırladığı Alfabe kapağının yanı sıra başta Ziraat Bankası ve İş Bankası olmak üzere birçok banka ile Türk Hava Kurumu, Kızılay, Yeşilay, Tariş, Zirai Donanım Kurumu gibi birçok özel kuruluşa çeşitli çalışmalarıyla hizmet verdi. Tayyare Piyangosu (bugünkü adıyla Milli Piyango) İdaresi ve Tekel İdaresi için uzun yıllar çalışan İhap Hulusi, bu süreçte yabancı firmalara yaptığı çalışmalarla yurt dışında da adını duyurdu. Arapça, Almanca, İngilizce ve Fransızca bilen İhap Hulusi, 1986 yılında İstanbul’da vefat etti.

Sait Maden Tipografi Özel Ödülü

Tipograf tarafından verilmektedir.

1931’de Çorum’da doğdu. 1949–55 yıllarında İDGSA Resim Bölümü, Bedri Rahmi Eyüboğlu Atölyesi’nde okudu. Grafik tasarıma 1957’de yan bir uğraş olarak başlamıştı; 1960’tan sonra bu alana yöneldi. 8000 kadar kitap ve dergi kapağı, 500 dolayında logo tasarladı; kullandığı yazıtiplerinin bir bölümünü de tasarladı. 1958–63 yıllarındaki “Basın Ressamlığı”ndan sonra 1964’te kendi atölyesini kurdu. Vizyonu sayesinde tasarım dünyasının gelişimi ve örgütlenmesi için öncü çalışmalarda bulundu. 1969’da Grafik Sanatçıları Derneği’nin kurucularından oldu, başkanlığını yaptı. Türkiye’deki grafik tasarıma bir geçmiş arama çabasıyla, 1979’da alanında bir ilk olan grafik tasarım tarihi yazımı üzerine araştırmalarda bulundu. 1990’da yayımladığı “Simgeler” adlı kitabı, logo tasarımı alanındaki ilk yayındı. Yayıncılıkta grafik tasarımın önemini kabul ettirdi. 60 yıllık kariyerinde grafik tasarım, resim, şiir ve çeviri gibi farklı alanlarda benzersiz bir verimlilik ve yetkinlikle üretti; ulusal ve uluslararası ödüller aldı. 2013’te, 82 yaşındayken vefat etti.

TÜYAP Kitap Kapağı Özel Ödülü

TÜYAP Fuarcılık A.Ş. tarafından verilmektedir.

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım Anonim Şirketi, 1979 yılında kurulmuştur. Faaliyetlerini, yurt içinde değişik sektörlerdeki mal ve hizmetleri, yurt dışında ülkemiz ihraç işlerini tanıtmak amacı ile fuarlar hazırlamak ve sahip olduğu fuar merkezlerini yurt içinden ve yurt dışından meslektaşlarına kiralamak yolu ile sürdürmektedir. Türkiye’de fuarcılık sektörü TÜYAP ile birlikte düzenli bir ticari faaliyet olarak ülkenin gündemine girmiştir. Kuruluşundan bu yana hazırladığı 600’ü aşkın yurt içi ve 27 ülkede 80’i aşkın yurt dışı fuar ile yaklaşık 112.000 firmaya hizmet vermiştir. Türkiye’de kendi fuar merkezine sahip tek fuarcılık kuruluşudur. TS-EN- ISO-9001-2000 şartlarına uygun kalitede sistem belgesine sahip olan TÜYAP, Türkiye Fuar Yapımcıları Derneği’nin de kurucusu olup kurulduğu günden bugüne derneğin başkanlığını yürütmektedir. Bunların yanı sıra dünyada Uluslararası Fuarlar Birliği UFI’nin kurumsal üyesi, ICCA Uluslararası Kongre ve Toplantı Derneği’nin üyesi ve kendi ülkesini başka ülkelerde tanıtmaya yetkili fuarcılık kuruluşlarının dünyadaki örgütü INTEREXPO’nun tek Türk üyesidir ve iki dönem bu örgütün Dünya Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

Doğan Kitap Öğrenci Projeleri Özel Ödülü

Doğan Egmont Yayıncılık tarafından verilmektedir.

Doğan Kitap, 1999 yılından beri faaliyet göstermektedir. Aralık 2007’de gerçekleşen satın alma ile Doğan Medya Grubu’nun ilk yabancı ortaklı şirketi olan Doğan Egmont bünyesine katılmıştır. Doğan Kitap, günümüz dünya edebiyatının seçkin eserlerini, tüm dünyada ilgi gören, çok satanlar listelerinde yer alan kitapları, diğer ülkelerle eş zamanlı olarak dilimize kazandırmaktadır. Doğan Kitap, edebiyat tarihi açısından olmazsa olmaz değerdeki eserleri yeniden yayımlamakta, bunun yanı sıra günümüz yazarlarını okurlarla buluşturmayı ve yeni yazarların ilk kitaplarını yayımlayarak edebiyat dünyasına yeni değerlerin katılmasını teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

GMK İllüstrasyon Özel Ödülü

Wacom iş birliği ile “Wacom Cintiq Pro” ürünü verilmektedir.

İllüstrasyon kategorisinde jüri tarafından en iyi illüstrasyon olarak seçilen çalışmaya verilir.

GMK Tipografi Özel Ödülü

Teyfik Aydın Saat iş birliği ile Erik Spiekermann tarafından özel olarak tasarlanan “Mondaine Helvetica” saat verilmektedir.

Tipografi kategorisinde jüri tarafından
en iyi illüstrasyon olarak seçilen
çalışmaya verilir.

GMK Yazı Karakteri Özel Ödülü

Teyfik Aydın Saat iş birliği ile Erik Spiekermann tarafından özel olarak tasarlanan “Mondaine Helvetica” saat verilmektedir.

Yazı Karakteri kategorisinde jüri tarafından en iyi Yazı Karakteri olarak seçilen çalışmaya verilir.

GMK Öğrenci Projeleri Özel Ödülü

Teyfik Aydın Saat iş birliği ile Erik Spiekermann tarafından özel olarak tasarlanan “Mondaine Helvetica” saat verilmektedir.

Öğrenci Projeleri kategorisinde jüri tarafından en iyi öğrenci projesi olarak seçilen çalışmaya verilir.

 

 

KATILIM KOŞULLARI

Sergiye sadece Eylül 2016’den itibaren basılmış ve uygulanmış işler kabul edilmektedir.

Açık hava grafik tasarımı, afiş, basın kampanyası, ilan, illüstrasyon, kurumsal kimlik kılavuzu tasarımı, logo, mobil uygulama tasarımı, öğrenci projeleri, sergileme tasarımı, tipografi, web sitesi tasarımı, yazı karakteri tasarımı kategorileri dışında hiçbir kategoride maket ve dijital çıkış kabul edilmeyecektir.

Tasarımcılar, yarışmaya aynı tasarımla birden fazla kategoride başvurabilirler. Örneğin, basın ilanı kategorisine gönderilen bir ürünün üzerinde yer alan illüstrasyon, ayrıca katılım ücreti ödenmek koşuluyla illüstrasyon kategorisine de gönderilebilir.

Yarışma bireylere açıktır, kurumlar adına katılım kabul edilmeyecektir. Firma, kurum ve grup adı altında gönderilen işler yarışma dışı bırakılacaktır.

Katılım koşullarına uymayan, yıpranmış, solmuş, yırtılmış olarak teslim edilen işler, yarışma dışı bırakılır.

Sergiye katılmak isteyen GMK üyelerinin, 2017 yılı aidatı dahil tüm aidat borçlarını ödemiş olmaları gerekmektedir. (Aidat borçları işlerin teslimi sırasında da ödenebilir.)

 

GÖNDERİ KOŞULLARI

Tasarımların Dijital Hallerinin Kaydedilmesi

Tasarımcılar yarışmaya gönderdikleri tüm basılı/uygulanmış işlerin dijital hallerini de beraberinde göndermelidir.

Söz konusu tüm işler ve künye etiketleri tek bir zip dosyası hâlinde gmk36.Wetransfer.com’a yüklenmelidir. Yükleme linki, info@gmk.org.tr adresine, katılımcının isim ve soyismi belirtilerek gönderilmelidir.

Kaydedilmiş işlerin tümünün (logolar dahil) A5 ölçüsünde, 300 dpi çözünürlükte, (maksimum kalitede kaydedilmiş) JPEG formatında olması gerekmektedir.
Wetransfer üzerinden gönderilecek zip dosyası içerisinde künye etiketleri ve katılım formu PDF formatında yer almalıdır.

Başvuru Formu

Her katılımcı başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmalıdır. Başvuru formuna www.gmk.org.tr/36 adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Künye Etiketleri
Başvuru formunda yer alan her bir ürün için; biri ürüne iliştirilmek, diğer ikisi de ürünün gönderildiği zarfın/paketin içine konulmak üzere 3 adet künye etiketi doldurulmalıdır. Ayrıca künye etiketlerinin dijital halleri Wetransfer dosyasında bulunmalıdır.

Künye etiketleri www.gmk.org.tr/36 adresinden temin edilebilir. Etiketler sitede yayımlanan boyutla birebir ölçüde (8×5 cm) çıkış alınmalıdır.

Etiketler Helvetica yazı karakteri kullanılarak 8 pt büyüklüğünde doldurulmalı ve beyaz kâğıda çıkış alınmalıdır.

Seri Halindeki Tasarımların Gönderimi
Seri işler, katılım ücretlerinin ödenmesi koşuluyla tek bir etiketle yarışabilir. Örneğin; Basın Kampanyaları, Seri Kitap Kapakları, Seri Ambalajlar vb. 3 parçadan fazla olan Kurumsal Kimlik Tasarımları da seri iş ücreti ile gönderilebilir

İşlerin Orijinallerinin Teslimi
İşler her farklı kategori için ayrı ayrı zarf ya da pakete konulup, her zarfın üstüne katılımcının ismi ve hangi kategorilerde yarışmaya başvurduğu yazılıp, tüm zarflar zarar görmeyecek şekilde ve üzerinde katılımcının adı yazılı olarak teslim edilmelidir.
İşler kesinlikle paspartusuz ve herhangi bir malzemeye yapıştırılmamış olmalıdır.

İşler GMK ofisine teslim edilir.
Ortaklar Caddesi, Bahçeler Sokak 17/1  Gorbon Apt. Zemin Kat 34394 İstanbul

 

ERKEN KATILIM ÜCRETLERİ

15 Eylül’e kadar:

GMK üyesi olan tasarımcılar —— 60 TL

GMK üyesi olmayan tasarımcılar —— 120 TL

Çok parçalı ve dizi oluşturan işler:

GMK üyesi olan tasarımcılar —— 90 TL

GMK üyesi olmayan tasarımcılar —— 180 TL

 

GMK’ya üye öğrenciler için katılım ücretsizdir.

GMK üyesi olmayan öğrenciler —— 30 TL

 

KATILIM ÜCRETLERİ

6 Ekim’e kadar

GMK üyesi olan tasarımcılar —— 90 TL

GMK üyesi olmayan tasarımcılar —— 180 TL

 

Çok parçalı ve dizi oluşturan işler:

GMK üyesi olan tasarımcılar —— 120 TL

GMK üyesi olmayan tasarımcılar —— 240 TL

 

GMK’ya üye öğrenciler için katılım ücretsizdir.

GMK üyesi olmayan öğrenciler —— 45 TL

Katılım ücretleri GMK banka hesabı üzerinden ya da katılım sırasında elden ödenebilir.

GMK Banka hesap bilgileri
Garanti Bankası
IBAN: TR40 0006 2000 4390 0006 6868 29

 

DİĞER NOTLAR

Özgün olmadığı belirlenen işler Jüri ve Yönetim Kurulu tarafından sergi dışı bırakılır. Ödül kazandıktan sonra söz konusu ürünün özgün olmadığı belirlenirse, GMK Yönetim Kurulu, ödülün geri alınması ve durumun üyelere bildirilmesi yoluna gider.

Jüri üyeleri, gerekli gördüğünde sergiye katılan işlerin kategorilerini değiştirebilir.

Bir kategoride ödül değerlendirmesi yapılabilmesi için, en az 4 farklı katılımcının o kategoride iş göndermiş olması gerekir.

Sergiye katılan işler geri verilmez.

GMK üyesi olan katılımcıların kazandığı para ödüllerinin %20’si derneğe aktarılacaktır.
Üye olmayan katılımcıların özel ödül kazanması halinde kendilerine yalnızca ödül belgesi verilecek, para ödülü derneğe aktarılacaktır.

Katılım koşullarına uygun, uygulanmış her ürün sergilenir. Ancak sergi mekânının yeterli olmadığı durumlarda, katılım formundaki sıraya göre en sondan başlayarak işler sergi dışı bırakılabilir.

GMK, yarışma ve sergi konusunda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

GMK, katılım koşulları üzerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Sergiye katılan her tasarımcı bu koşulları kabul etmiş sayılır.

 

Can Usta1
Tasarımcı, Web Geliştirici,
Common.Studio

Güven Borça
Marka Danışmanı, Yazar

Tayga Soysaltürk
Tasarımcı

Levent Bekata Özdikmen
Grafik Tasarımcı, Buji Design, GMK Üyesi

Mehmet Ali Türkmen
Grafik Tasarımcı, GMK üyesi

Mehmet Kızılay2
Tasarımcı, Kraken

Melike Taşçığolu
Grafik Tasarımcı, Anadolu Üniv. GSF Öğretim Üyesi, GMK Üyesi

Onur Yazıcıgil3
ISType (İstanbul Tipografi Seminerleri) Direktörü, Sabancı Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Öğretim Üyesi

Pınar Birim
Tasarımcı

Yetkin Başarır
Grafik Tasarımcı, Yetkin Başarır Tasarım, GMK Üyesi

1. Mobil Uygulama Tasarımı ve Web Sitesi̇ Tasarımı kategorileri̇nde kategori̇ danışmanı ve jüri üyesi̇
2. Hareketli Görüntü Tasarımı, Jenerik Tasarımı kategorilerinde kategori danışmanı ve jüri üyesi
3. Yazı Karakteri Tasarımı kategorisinde kategori danışmanı ve jüri üyesi


ÖĞRENCİ PROJELERİ SEÇİCİ KURULU

Taner Ardalı
Grafik Tasarımcı, GMK üyesi

Meriç Karabulut
Sanat Yönetmeni, İllüstratör, GMK üyesi

Kemal Molu
Yaratıcı Yönetmen - Molu Tasarım LTD., GMK üyesi


ÖZEL ÖDÜL SEÇİCİ KURULU

Osman Tülü4
Grafik Tasarımcı, GMK Yönetim Kurulu Üyesi

Sermet Tolan5
Ofset Yapımevi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, BASEV Yönetim Kurulu Başkanı

Tevfik Barın6
Barın Ailesi Temsilcisi

4. Sait Maden Tipografi Özel Ödülü kategorisinde jüri üyesi
5. Şule Sönmez İllüstrasyon Özel Ödülü ve İhap Hulusi Afiş Özel Ödülü kategorisinde jüri üyesi
6. Emin Barın Logotayp Özel Ödülü kategorisinde jüri üyesi