PROFESYONEL ÜYELİK

Profesyonel Üyelik Avantajları:

1. Hukuki Destek: Tüm üyeler karşılaşacakları hukuki sorunlarla ilgili GMK'ya başvurup sorun yaşadıkları konu ile ilgili destek ve bilgi alabilirler. GMK, ön bilgilendirmeden sonra durumu telif, tasarım- tasarımcı, yaratıcı iş süreci hukuku konusunda deneyimli avukatlarına yönlendirir.

2. Üyelere Özel Avantajlar: GMK üyeleri ve üye öğrenciler “GMK Dostu” kurumların sunduğu özel fırsatlardan ve GMK ile iletişim hâlinde olan birçok etkinlikte indirim ve avantajlardan yararlanabilirler. GMK Dostu kurumlar ve avantaj oranları listesi aşağıdadır.

3. GMK Sergi ve Yarışmalarına İndirimli Katılım: Tüm üyeler her yıl düzenlediğimiz Grafik Ürünler Sergisi’ne ve Yarışması’na indirimli olarak katılırlar.

4. GMK Yayınlarına Ücretsiz Erişim: Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu, yayın çalışmalarıyla üyelerinin bilgi ve donanımını artırmayı hedeflemektedir. Tüm üyeler, GMK yayınlarına ücretsiz veya indirimli sahip olabilirler.

5. Ulusal ve Uluslararası Etkinliklere Katılım: GMK üyeleri, yurt içinde ve yurt dışında düzenlenen sergi, seminer ve atölye çalışmalarına davet edilir ya da indirimlerden yararlanma imkânına kavuşur.

Profesyonel Üyelik Koşulları:

- Profesyonel üyeler için giriş ücreti 360 TL. (Bir defaya mahsus)

- Yıllık aidat 360 TL. (Aylık 30 TL.)

Grafik Tasarım Bölümü mezunları için gerekli evraklar:

- Diploma Fotokopisi

- Özgeçmiş

- Başvuru Formu (Başvuru formunu linkten indirebilirsiniz.)

- 2 adet fotoğraf

Grafik Tasarım Bölümü mezunu olmayanlar için gerekli evraklar:

- 3 adet uygulanmış basılı ya da dijital iş örneği

- Özgeçmiş

- Başvuru Formu (Başvuru formunu linkten indirebilirsiniz.)

- 2 adet fotoğraf