ÖĞRENCİ ÜYELİĞİ

Öğrenci Üyeliği Avantajları:

1. Portfolyo Günleri: “Portfolyo Günleri”nde, Türkiye’nin önde gelen ajansları ve tasarımcıları ile GMK üyesi öğrencileri bir araya getiriyoruz.

2. Staj Olanakları: GMK üyesi öğrencilere, Türkiye’nin önde gelen kurumlarında staj olanağı sunarak deneyimlerini artırmaya çalışıyoruz.

3. GMK Sergilerine İndirimli Katılım: GMK üyesi öğrenciler, her yıl düzenlenen Grafik Tasarım Sergisi’ne ücretsiz ve indirimli katılabilirler. Öğrenciler sergiye ve yarışmaya, eğitim sürecinde ürettikleri projelerin yanı sıra profesyonel çalışmalarıyla da başvurabilirler.

4. Profesyoneller ile İletişim: GMK, ulusal ve uluslararası alanda faaliyet gösteren kurumlar, ajanslar ve tasarımcılar ile iletişim hâlindedir. GMK üyesi öğrencilerin bu olanaktan yararlanıp bilgi ve deneyimlerini artırmalarını amaçlıyoruz.

5. GMK Yayınlarına Ücretsiz Erişim: GMK, yayın çalışmalarıyla üyelerinin bilgi ve donanımını artırmayı hedeflemektedir. GMK üyesi öğrenciler GMK yayınlarına ücretsiz veya indirimli sahip olabilirler.

6. Ulusal ve Uluslararası Etkinliklere Katılım: GMK üyesi öğrenciler, GMK’nın işbirlikleri kapsamında yurtiçinde ve yurtdışında düzenlenen sergilere, seminerlere ve atölye çalışmalarına davet edilme; yine bu çerçevede etkinliklere ve yarışmalara katılımlarda indirimlerden yararlanma imkânına kavuşurlar.

7. Üyelere Özel Avantajlar: GMK üyesi öğrenciler, “GMK Dostu” kurumların sunduğu özel fırsatlardan ve GMK ile iletişim hâlinde olan birçok etkinlikte çeşitli indirim ve avantajlardan yararlanabilirler. Web sitemizden GMK Dostları’na ilişkin bilgi alabilirsiniz.

Öğrenci Üyeliği Koşulları:

- Üniversitelerin Grafik veya Görsel İletişim Tasarımı lisans programlarına devam eden öğrenciler başvurabilirler. Yüksek lisans ve sanatta yeterlilik bu kapsama girmemektedir.

- Öğrenci üyelerden giriş ücreti alınmaz.

- Yıllık aidat 1200 TL’dir. (Aylık 100 TL.) Öğrenci üyeliği şartları, mezun olduktan bir yıl sonra da geçerlidir.

Öğrenci üyeler için gerekli evraklar;

- Öğrenci Belgesi

- Kimlik Fotokopisi

- Başvuru Formu